Polonya'da Üniversite, Polonyada Eğitim, Polonya'da Üniversite Eğitimi
Agents Zone Ana Sayfa

POLONYA’NIN EĞTİMİ DÜNYA SIRALAMASINDA 14. SIRADA

Date: 2012-12-04

Category: Eğitim

Obrazek

Pearson tarafından yapılan 50 ülkenin eğtim kalitesinin değerlendirmesinden raporunda Polonya’nın eğtim kalitesi 14. sırada yer alıyor;

dünyaca ünlü eğtim yerleri olan Amerika, Almanya, Fransa, İtalya ve Rusya ülkelerin hemen gerisinde yer alıyor.

Endeks tanınmış 3 ünlü çalışmaların sonucuna dayanır bunlardan PISA (Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Program), PIRLS (Uluslarası Okuma Becerileri Gelişim Projesi), ve TIMSS (Uluslararası Matematik ve Fen Eğilimleri Araştırması) aynı zamanda ek bigli olarak işgücü yüzdesi ve Ortaöğretim ve yükseköğretime ulaşanların yüzdesinin de baza alıyor. Endeks Polonya eğitiminin hızlı büyümesini de göstermektedir; örenğin 2000 yılında PISA sıralamasında 25 sıradayken 9 yıl içerisinde 15 sırada yer aldı.

İngiltere milli eğtim bakanı Michael Gove Varsova’da yapılan münazarada şunu ifade etti ‘’Eğer Polonyalı politikacı olsaydım; Polonya eğitim birini ihraç malları yapma odaklanırdım’’.

Eğer dünyanın en iyi öğrencileri arasında okumak istiyorsanız, lütfen bizimle irtibata geçmekten çekinmeyin: turkiye@thinkpoland.com.tr.


Go back to news list

Yorumlar (0)

Yorum yok

Your opinion is important to us...

Your opinion will be displayed at our site.

Name or nickname
City
Rate

Comment:
Re-write code from image:


polonya, polonyada üniversite, polonyada eğitim, polonyada yüksek lisans, polonyada master, polonyada üniversite eğitimi