Polonya'da Üniversite, Polonyada Eğitim, Polonya'da Üniversite Eğitimi
Agents Zone Ana Sayfa

Uygulamalı Bilimler

İnsanın eğitimi kolej ile sınırlı kalmamalı, ve insanın profesyonel yaşamı boyunca sürmeli. Bu özellikle Mesleki ve Uygulamalı Bilimler için geçerli olan bir durum. Devamlı alanınızdaki gelişmeleri takip etmeliniz. Kamu güvenini ilgilendiren işler de bu kategoriye dahildir. Yapacağınız hareketlerin , toplumun refahına yapacağı katkıdan sorumlu tutulursunuz, bundan dolayı da bu gibi meslekler oldukça değerli ve prestijlidir.

Ziraat

Eğer ziraat okursanız her şeyden önce biyoloji,kimya ve ekoloji eğitimi alacaksınız. Ayrıca, tarımın ekonomik yönü ile bitki üretimi yönetimi ve altyapısını da öğreneceksiniz. Mezuniyetiniz ile birlikte sadece kendi çiftliğinizi yönetebilecek olmayacak, aynı zamanda da durum çalışmaları yapabilecek konuma gelirsin. Bu da tarım üzerine çalışmalar yapan firmaların aradıkları bir özelliktir.

Mimarlık, Dizayn

Mimarlık, iç veya endüstriyal tasarım okurken inşaat malzemeleri ve teknik konularda bilgi sahibi olacak, kendi yaratıcı projelerinizde çalışacak , sanat ve endüstri tarihini öğreneceksiniz. İnsanların ihtiyaçlarını anlayarak , bunlara yönelik ürün ve dizaynlar üretebileceksiniz. Bir çok dersiniz , çalışma seanslarınız çok ihtiyacınız olacak olan teknoloji bilgileri ile dolu olacak ve de mesleki rekabet gücünüzü arttıracak. Mezuniyetiniz ile birlikte bir mimarlık bürosunda, özel veya kamusal enstitülerde iş bulabilir veya kendi işinizi kurabilirsiniz.

İşletme

Yönetim teorisi,ekonomi veya pazarlama,muhasebe,finans alanları işletmenin çekirdeğini oluşturmakta. Teoriler bir çok atölye çalışması ve pazarlama stratejileri uygulamaları ile pratiğe dökülmektedir. Bu çalışmalarda hem tek başına çalışmayı , hem de bir takımın bir parçası olmayı öğreneceksiniz. İşletme bilimleri kariyerinize hızlı bir başlangıç yapmanızı sağlar. Uzmanlığınıza bağlı olarak en çok ilgi duyduğunuz alanda staj yaparak pratiğinizi de geliştireceksiniz.

İlahiyat

Eğer teoloji ve filozofiye ilgili iseniz veya dini tartışmalardan hoşlanıyorsanız, ilahiyat bölümleri size göredir. Öğreniminiz boyunca tanrı ve bağıntılı olayları daha iyi anlayacaksınız. Aynı zamanda İncil ile birlikte diğer dinlerin kutsal kitaplarını da çalışma şansınız olacak. Bu tarz dersler ile Hristiyan Teolojisi, Kilise tarihi , filozofi ve etik hakkında derin bilgiler edineceksiniz.

Eğitim

Eğitim çalışmaları , eğitim ve pedagoji teorisine dayanmaktadır. Bu dalda eğitim görerek her yaştan insana eğitim vermenin inceliklerini öğrenirsiniz.(ana-sınıfından-yüksek lisansa kadar). Eğitim boyunca; insan gelişimi,efektif iletişim,yaşa göre öğrenci potansiyelini ortaya çıkarma, ve de nasıl eğitim programları geliştirilir ve oluşturulur gibi bilgiler edinilir. Öğrenciler değişik yerlerde çalışma imkanı bulurlar. Böylece de ana okullarında,okullarda veya üniversitelerde aranan iş tecrübesini edinmiş olurlar. Mezunlar aynı zamanda çeşitli firmalarda , çalışanların eğitiminde görev alabilirler.

Mühendislik

Mühendislik bir çok akademik dala ayrılır. İnşaat, yer, telekomünikasyon, elektrik, bilgisayar, materyal, üretim, çevre, güç veya uçak mühendisliği okuyabilirsiniz. Mühendis olmaya karar verirseniz alacağınız mükemmel teorik bilgilerin yanında, uzmanların liderliğinde gireceğiniz laboratuvar çalışmalarında pratik çalışma imkanı da bulacaksınız. Bunlarda en son teknoloji ve uygulamalarını görme ve deneme şansına erişeceksiniz. Mezuniyetiniz ile birlikte edinmiş olduğunuz bilgi ve yetenekler, kamu ve özel sektörde bir çok kapının size açılmasını sağlayacaktır.

Çevre bilimi, Ormancılık

Çevre bilimi ; teknoloji,doğabilimi, hukuk ve ekonominin bir arada işlendiği bir çok branşı içinde barındıran bir daldır. Eğitiminiz boyunca çevrenin korunumu hakkındaki teknik ve organizasyonel problemlerin efektif çözüm yollarını öğreneceksiniz. Aynı zamanda , doğal kaynakların korunumu ve kullanımı hakkında da fikir sahibi olacaksınız. Öğrenciler , ekonomi ve şehirleşmenin doğaya karşı negatif etkilerini azaltmak için kendi projelerini geliştirme ve uygulama şansı bulurlar. Bu dallarda alınan bir diploma ile özel şirketlerde veya yerel kamu ofislerinde iş bulabilirsiniz.

Sağlık bilimleri

İlaç bilimi,dişçilik ve ebelik sağlık bilimlerine ait branşlardır. Sağlık çalışmaları fizyoterapi, hemşirelik, beslenme ve acil ilaç çalışmalarından oluşur. Bu uzmanlıklardan birini seçerek insan vücudu ve işleyişini öğrenirsiniz. Uzmanlığınıza göre değişik hastalıkları iyileştirmeyi, insan sağlığını korumayı, başka bir deyişle insan hayatlarını kurtarmayı öğrenirsiniz. Öğreniminiz boyunca aynı zaman da çeşitli yerlerde,klinik çalışmalarında pratik yapma şansı bulursunuz ki bu da ileride iş bulmak için olmaz ise olmazdır. Sağlık sektörün hiç bir zaman yeterince uzman bulunmadığından dolayı iş bulmada zorluk çekmeyeceksiniz.

Gazetecilik

Gazetecilik eğitimi çok kapsamlı bir eğitim veren bir disiplindir. Medyanın nasıl işlediğini anlar, buradaki bütün yasal işleyişten ve sorumluluklardan haberdar olursunuz. Öğrenciler, iyi birer gazeteci olmayı ve yazı,film veya fotoğraf çekmeyi ve takipçilerine en iyi şekilde hitap etmeyi de öğrenir. Bugünün son haberler için yanıp tutuşan dünyasında, alanınızda iş bulmada sorun yaşamamanız gerekir. Uzmanlığınıza bağlı olarak haber medyasında veya motor dergileri,kadın dergileri vb. gibi diğer medya kuruluşlarında çalışabilirsiniz.

Hukuk

Eğitiminizin ilk yıllarında hukuğun bütün dalları ile ilgili temel dersler görürsünüz. İlerleyen yıllarda değişik hukuk dalları hakkında bilgiler edinilir. Kriminal,Medeni,idari,finans,ticaret,iş hukuku gibi. Mezuniyetiniz sonrasında eğitiminize hakim,savcı veya noter olmak için devam edebilirsiniz.

Hlkla ilişkiler,uluslararası ilişkiler,kamu yönetimi,diplomasi

Bugünün dünyasını ,uluslararası kuruluşlar olmadan düşünmek artık neredeyse imkansız.Hiçbir ekonomik sektör,politikacısız yapamaz hale gelmiş durumda şu anda. Bu dallarda eğitim görerek; global politika,ekonomi tarihi,global ticaret, ticaret hukuku, uluslararası şirketlerin işleyişi,ve iş etiği,görgü kuralları gibi bilgiler edineceksiniz. Bu gibi derslerden sonra, kamu enstitülerinde, devlet ofislerinde ve uluslararası şirketlerde iş bulmanız mümkündür.

Sosyal Hizmet

Bu dalda eğitim görerek zor durumlarda çalışmayı öğrenip , zor durumlardakilere yardım etmek için gerekli bilgi ile donanarak, sosyal hizmetler alanında çalışmak için gerekli yetilere sahip olacaksınız. Sosyal müdahale tekniklerini öğrenerek spesifik problemleri nasıl çözeceğiniz konusunda fikir sahibi olacaksınız. Zor koşullardaki insanlara yardım için gerekli ilhamı bulacak, bu gibi koşulları nasıl sosyal refahı sağlayacak iyi bir şekle dönüştürebilirsiniz bunlarla ilgileneceksiniz. Mezun olduktan sonra, sosyal yardım kuruluşları, huzur veya bakım evleri ve kamu hizmetinin pek çok diğer şekilleri için de iş başvurusunda bulunabilirsiniz.

Lojistik

Eğer lojistik okursanız, her türlü ulaşım ile lojistik nasıl sağlanır öğreneceksiniz-kara,hava,su,endüstriyel gönderi. Depolama teknolojilerini tanıyacak, mevcut lojistik sistemleri nasıl iyileştirilebilir fikir sahibi olacaksınız. Atölye çalışmaları ile ulaştırma, lojistik, sevkiyat, bunların ekonomik değerlendirmesi, dizaynı ve altyapıları hakkında pratik bilgilere ulaşacaksınız. Bu bilgilerin hepsi de günümüzün globalleşen dünyasında aranan özelliklerdir. Bundan dolayı lojistik firmalarında yada amu yönetimi kurumlarında iş sahibi olma şansınız fazladır.

Polonya'da üniversitelerin çeşitli türleri vardır,seçtiğiniz proğramı nerede okuyabileceğinizi çekediniz!

¿Quieres estudiar en Polonia u obtener más información? Crea la cuenta o ponte directmente en contacto con nosotros


polonya, polonyada üniversite, polonyada eğitim, polonyada yüksek lisans, polonyada master, polonyada üniversite eğitimi