Polonya’da yaşam | Think Poland
Agents Zone Ana Sayfa

Polonya’da yaşam

Polonya’da yaşam

Öğrenciler konuşuyor:
Yong Chung (Malezya)
Polonya’ya gelmeden önce burası hakkında çok fazla bir bilgim yoktu. Şimdi, gerçek Polonya’yı (Eğlenceli, modern ve serüvenli) gösteren bir kaç tane Leh arkadaşım var. Bence Polonya’nın en değerli ve iyi yanı , Genç İnsanları!

Polonya Avrupa’nın tam ortasında yer almaktadır. Polonya Batı ve Doğu’yu sadece coğrafi olarak değil, kültürel olarak da pekiştirmektedir. Ülkenin yüzölçümü 322,575 km² , nüfusu 38 milyondur. Polonya’nın üye olduğu uluslararası organizasyonlar arasında Avrupa Birliği(AB), Kuzey Atlantik Antlaşması Örgütü (NATO) ve Birleşmiş Milletler(UN) bulunmaktadır.

Polonya, turizm meraklıları için rüya gibi bir ülkedir. Bir gün baltik denizinin kıyısında güneşin doğuşunun keyfini çıkarırken, diğer bir günde ise güneşin güney Polonya’da bulunan dağların arkasında saklanışını izleyebilirsiniz.

Görülecek harika mekanlara sahip şehirlerden,eşsiz hayvan ve bitkilerin olduğu nefeskesici vahşi, doğası bozulmamış ormanlara gezilerde bulunabilirsiniz. Polonya’da herkes kendisi için bir şey bulabilir. Rüzgar sörfü mü seviyorsunuz? O halde Hel Peninsula’ya gitmeyi unutmayın! Dağcılık ile mi ilgilisiniz? Swietokrzyskie dağları sizi bekliyor. Bunların yanında Warmia ve Masuria bölgelirinde eşsiz manzaralar eşliğinde deniz ,göl ve akarsularda seyretmenin zevkine varabilir ya da Tatra Dağlarının(Polonya’nın en yüksek dağlık bölgesi) zirvelerine doğru tırmanış yapabilirsiniz.

Polonya günümüzün en hızlı büyüyen ekonomilerinden biri olup,aynı zamanda Avrupa Birliği’nin 6., dünyanın ise 21. en büyük ekonomisine sahiptir. Polonya,yaşanan son ekonomik kriz sırasında Avrupa Birliği üyesi ülkeler arasında gayri safi milli hasıla büyümesi olarak pozitif ivme yakalayabilmiş tek ülkedir.

  • Polonya’da yaşam hakkında daha çok şey mi öğrenmek istiyorsunuz? Daha fazlasını Gündelik Hayat bölümünde bulabilirsiniz.
  • Polonya hangi festival ve konserlere evsahipliği yapmaktadır? Daha Fazlasını Kültürbölümünde okuyun.
  • Polonya şehirleri nasıldır? Keşfetmek için Şehirler bölümümüze gidiniz.
  • Polonya’yı turluyorsunuz? En gözde mekanlar için Turizm bölümüne göz atın.


Polonya doğu ve batıyı pekiştirir... Hem şehir yaşamını sevenler, hem de doğayı ve doğal hayatı sevenler için bir ülke.

¿Quieres estudiar en Polonia u obtener más información? Crea la cuenta o ponte directmente en contacto con nosotros


polonya, polonyada üniversite, polonyada eğitim, polonyada yüksek lisans, polonyada master, polonyada üniversite eğitimi