Polonya’da çalışın | Think Poland
Agents Zone Ana Sayfa

Polonya’da çalışın

Polonya da calisin

Öğrenciler konuşuyor:
Anna Pavlova (Ukrayna)
Öğrenci vizem ile çalışarak yaz tatilim için para biriktirebileceğimi öğrenince oldukça memnun oldum. Yasal olarak çalışma saati olarak bir kısıtlama mevcut değil. Şimdi Avrupa’nın diğer ülkelerini keşfetmek için yaz tatilimi iple çekiyorum.

Size iyi haberlerimiz var! Polonya’da okurken aynı zamanda çalışabilirsiniz de! Çalışarak sadece geçiminizi sağlayacak parayı kazanmak ile kalmayıp, yeni insanlarla tanışıp ,ülkeyi daha da iyi tanıyabilirsiniz. Öğrenciler genellikle yabancı dil öğretmeni, garsonluk, barmenlik,çocuk bakıcılığı,alışveriş asistanı veya temizlikçi olarak iş bulabilirler. Bu işlerde çalışmak için temel Lehçe bilgisi gerekir. Eğer Lehçe bilmiyorsanız endişelenmeyin, Think Poland size Lehçe kursu bulmanızda yardımcı olarak, iş bulma şansınızı arttıracaktır. Bir başka seçenek de, dönemsel işler ile daha önce de belirtildiği üzere temizlikçilik olabilir. Bu gibi işlerde Lehçe şartı aranmayabilir. Eğer iş arıyorsanız internetteki iş bulma portallerine göz atınız.

Öğrenci olarak aynı zamanda bedava veya paralı çalışan iş yerleştirme kurumlarına da başvurabilirsiniz. Uzmanlığınıza göre dil bilgisi gerekli olabilir veya olmayabilir.

Eğer Avrupa Birliğinden, Norveç, İzlanda, Liechtenstein veya İsviçre’denseniz EURES servisinden yaralanabilirsiniz. EURES, Avrupa İş Ağıdır, Avrupa Birliği dahilinde kamusal iş bulma ile ilgilenir. Ülkelerdeki iş olanakları, yaşam şartları ve çalışma kondisyonları hakkında bilgi paylaşımını sağlayarak, bölgede diğer ülkelerde iş bulma olanağı sağlar.

Hangi ülkenin vatandaşı olursanız olun, eğer Polonya’da iş arıyorsanız size yardımcı olmak için buradayız. İlk olarak sisteme kaydolarak başlayın kullanıcımız olun.

  • Polonya’da çalışma iznine ihtiyacınız yok! Çalışma İzni bölümünde neden olduğunu öğrenin.
  • Çalışmam vergilendirilecek mi? Vergiler bölümünden bilgi alın.
  • İş olanakları hakkında daha fazla bilgi mi istiyorsunuz? Daha fazlası İş Olanaklarında.

Okurken yarı zamanlı olarak çalışmak mı istiyorsunuz? Problem yok! İş olanakları’nı kontrol edin.

¿Quieres estudiar en Polonia u obtener más información? Crea la cuenta o ponte directmente en contacto con nosotros


polonya, polonyada üniversite, polonyada eğitim, polonyada yüksek lisans, polonyada master, polonyada üniversite eğitimi