Okullar | Think Poland
Agents Zone Ana Sayfa

Okullar Branşlar Polonya Eğitim Sistemi ŞemasıProgram Ara

Okullar

image

Öğrenciler Konuşuyor:
Putu Waluyo (Endonezya)
Polonya’da yüksek eğitim veren bir çok değişik tipte okul var, bundan dolayı en başta aklım çok karışmıştı. Şimdi makinelere,motorlara ve mühendisliğe ilgi duyan arkadaşlarıma gönül rahatlığı ile Politekniklerden birini seçmelerini söylüyorum. Gerisini Üniversitede öğrenirsiniz! ;)

Polonya’da yüksek eğitim kurumları özel veya devlet üniversitesi olabilirler,devlet üniversitelerinde eğitimin belli bir kısmı veya hepsi devlet tarafından karşılanabilir. Özel okullar tamamen özel fonlar tarafından finanse edilirler. Üniversiteler devlet okullarıdır, bunlara tıp okulları da dahildir. Okulunuz özel olsun veya olmasın, devlet burslarına başvurabilirsiniz.

Polonya’da aşağıdaki tipteki okullar mevcuttur:

  • Üniversiteler
  • Politeknikler veya Teknoloji Üniversiteleri
  • Pedagoji Yüksek Okulları
  • Tıp Okulları veya Tıp üniversiteleri
  • Güzel sanat,Film veya Tiyatro akademileri
  • Müzik Akademileri
  • Beden Eğitimi Yüksek Okulları
  • Ve diğerleri

Eğer hangi okulun size uygun olacağından emin değilseniz Think Poland acenataları size yardım etmekten mutlu olacaklardır.

Branşlar

Her okul belli sayıda branşta eğitim vermektedir. Eğer seçtiğiniz okulun istediğiniz branşta eğitim verip vermediğini öğrenmek istiyorsanız sisteme giriş yaparak okul sunumlarından bunu kontrol edebilirsiniz.

Beşeri Bilimler Tarih, Dil Bilimi, Edebiyat, Sahne sanatları, Filozofi, Din, Görsel Sanatlar
Sosyal Bilimler Antropoloji, Arkeoloji, Kültürel ve Etnik Bilimler, Ekonomi, Coğrafya, Siyasal Bilim, Psikoloji, Sosyoloji
Doğal Bilimler Uzay Bilimi, Kimya, Fizik, Yaşam Bilimi
Formal Bilimler Bilgisayar Mühendisliği, Matematik
Uygulamalı Bilimler Tarım, Mimarlık ve Dizayn, İşletme, Teoloji, Eğitim, Mühendislik , Çevre Ormancılık bilimi, Sağlık Bilimi, Gazetecilik, Hukuk, Halkla İlişkiler, Lojistik

Program Ara
Başa Dön

Polonya Eğitim Sistemi Şeması

Schemat systemu edukacji w Polsce

Başa Dön

Polonya'da üniversitelerin çeşitli türleri vardır.Hangi akademik kursun sizin ilginizi çekeceğine buradan bakabilirsiniz!

¿Quieres estudiar en Polonia u obtener más información? Crea la cuenta o ponte directmente en contacto con nosotros


polonya, polonyada üniversite, polonyada eğitim, polonyada yüksek lisans, polonyada master, polonyada üniversite eğitimi