Burslar | Think Poland
Agents Zone Ana Sayfa

Burslar

image

Öğrenciler Konuşuyor
Khalifa Fagih (Libya)
Babam 70’li yıllarda Polonya’da okumuş. Ben de onun izinden giderek Polonya’da inşaat okumak istedim. Think Poland aracılığı ile başarılı öğrencilere verilen burslar hakkında bilgi edindim ve başvurumu yaptım. Burs kazanarak , yarı fiyatına okuma şansına eriştim.

Polonya’da okumak az bir fiyata kaliteli eğitim almak demektir. Ek olarak, uluslararası öğrencilere verilen burslar ve de indirimlere başvurabilirsiniz. Örnek olarak, Polonya Hükümet Bursu sadece eğitim ücretinizi karşılamakla kalmaz, bunun yanında size aylık olarak belli bir meblağ da katkıda bulunur,bununla gündelik giderlerinizi karşılayabilmeniz mümkün olur. Hükümet bursları belli bir süreliğine verilmektedir. Fakat, bu süreyi eğitim hayatınızın geri kalanını da kapsayacak şekilde uzatılması için başvuru yapabilirsiniz.

Bunu nasıl yapacaksınız? Ülkenizdeki bir Polonya konsolosluğu veya elçiliğine başvuruda bulunmalısınız. Hangi koşullarda başvuru yapabileceğinizi kontrol etmek için lütfen acentalarımızdan biri ile iletişime geçiniz veya Uluslararası Akademik Tanınırlık ve Değişim Büro’sundaki başvuru formunu inceleyiniz.

Moreover, you can apply for discounted college fees or even a total tuition waiver if you are in a difficult financial situation or if you aim to pursue two fields of study simultaneously.

Ek olarak, finansal durumunuz kötü ise veya aynı anda iki programa birden katılmak istiyorsanız,eğitim kurumunuza ücret indirimi veya tüm eğitim ücretinden feragat edilmesi için başvurabilirsiniz.

Eğer Polonya kökenli iseniz ve de bu elçilik veya konsolosluğunuz tarafından onaylanırsa, Polonya’da üniversiteler için daha az para ödeyebilirsiniz. Daha fazlası için acentamıza sorabilirsiniz.

Polonyadaki bir çok üniversitenin kendi burs programları da mevcuttur, ve de bu burslar uluslararası öğrencileri de kapsamaktadır. Dikkat çekici notlar sizin bu hakları kazanmanızı sağlar, ama bilimsel araştırmanız için de buna hak kazanabilirsiniz. Eğer sizin seçtiğiniz üniversitenin de bu tip destek programlarına sahip olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız, üniversitenizin sunumunu inceleyiniz.

Bazı uluslararası öğrenciler de Polonya vatandaşı olanlar gibi tüm zamanlı programlara para ödemeden başvurabilirler, Bu durum:

  • Oturum kartı(Karta Pobytu) sahipliği
  • Mülteci olunması
  • Polonya Cumhuriyeti tarafından koruma altında olunması
  • Başka bir AB ülkesinden Polonya’ya gelmiş , Central European Free Trade Antlaşması kapsamında ülkede yaşamını sürdürüp, çalışılması durumu

Söylemeye gerek olmasa da, Leh öğrenciler için geçerli olan giriş şartları uluslararası öğrenciler için de geçerlidir.

Ayrıca, indirimli ücretli üniversitelere başvurabilirsiniz hatta maddi olarak zor durumdaysanız ücretsiz bölümlere başvurabilirsiniz veya iki bölümde birden eğitim alabilirsiniz.

¿Quieres estudiar en Polonia u obtener más información? Crea la cuenta o ponte directmente en contacto con nosotros


polonya, polonyada üniversite, polonyada eğitim, polonyada yüksek lisans, polonyada master, polonyada üniversite eğitimi